Lag som har reserverte plasser i Norgescup 2009-2010:

Internasjonal gruppe
Snarøen CC Ulsrud
Lillehammer CK Lag Løvold
Oppdal CK Høiberg

Eliteserielag
Halden CC Lilledal
Oslo CK Sørum
Halden CC Suther
Oppdal CK Rolvsjord
Snarøen CC Broen
Lillehammer CK Johansen
Sarpsborg CK Birkeland
Bygdøy CC Okkelmo

 

Spilleregler 5 runde i Halden

  • Det spilles 8 omganger i alle kamper, ekstra omgang ved likt etter 8.omg., fortsatt likt taper det lag som hadde siste stein i ekstra omgangen.
  • Det er teedragning etter siste kamp, hvis nødvendig, for rangering i evt. tiebreak.
  • Det gies 1 poeng for seier, 0 poeng for tap
  • Rangering i gruppene skjer etter, 1 poeng, 2 innbyrdes oppgjør,. Fortsatt likt blir det tiebreak (kun om plass i page 2)
  • Page 1: Vinner Gruppe A – Vinner Gruppe B
  • Page 2: 2. Plass Gruppe A – 2. Plass Gruppe B, taper her er nr. 4
  • Vinner page 1 går til finale, taper page 1 møter vinner page 2, vinner går til finale, taper er nr. 3
  • Det spilles om plassene 5 og nedover. 5. – 6. pl. A3 – B3/ 7.-8. pl. A4 – B4/ 9. – 10. pl. A5 – B5/ 11.- 12. pl. A6 – B6
  • Ellers spilles det etter WCFs spilleregler.
  • God curling

Norgescupen etter 4 runder

Lag Poeng NC 1 Poeng NC 2 Poeng NC 3 Poeng NC 4 SUM
Lag Suther HCC 14 3 12 10 39
Lag Fas/Høiberg OCK 12 12 3 8 35
Lag Løvold LCK 2 8 10   20
Lag Lilledal HCC 10 4 6 2 22
Lag Due/Sørum OCK 6   1 12 19
Lag Ramsfjell 8   8   16
Lag Bjørgum OCK   14     14
Lag Ulsrud SCC     14   14
Lag Trulsen SCK       14 14
Lag Johansen LCK 4 6 1 3 14
Lag Skaslien OCK   10     10
Lag Rolvsjord OCK 1 1 4 4 10
Lag Berger BCC       6 6
Lag Broen SCC 3   1   4
Lag Okkelmo BCC 0,5   2   2,5
Lag Leistad LCK   2     2
Lag Loe OCK   1 0,5   1,5
Lag Birkeland SCK 1       1
Lag Githmark 1       1
Lag Lader Bruhn BCC 1       1
Lag Rørvik     1   1
Lag Trulsen, Pia  SCK       1 1
Øvre Holen       1 1
Lag Velom NIL       1 1
Rullestollansl.       1 1
Lag Velom NIL       1 1
Lag Dorholt SCC 0,5       0,5
Lag Nærbø NIL       0,5 0,5
Lag Kings NIL         0
Lag Hot Wheelers NIL         0
Lag Superguttene BCC         0

 

Resultat i eliteserien etter 4 runder:

Lag NC 1 NC 2 NC 3 NC 4 NC 5 Totalt
1. Halden CC J Suther 14 3 12 10   39
2. Halden CC JM Lilledal 10 4 6 2   22
3. Oslo CK H Sørum 6 X 1 12   19
4. Lillehammer CK SE. Johansen 4 6 1 3   14
5. Oppdal CK T. Rolvsjord 1 1 4 4   10
6. Snarøen CC Broen 3 X 1 X   4
7. Bygdøy CC M. Okkelmo 0 X 2 X   2
8. Sarpsborg CK Birkeland 1 X 0 X   1

 

Resultatliste fra Norges Cup 1. runde:

  Lag Poeng NC 1
1 Lag Suther HCC 14
2 Lag Fas OCK 12
3 Lag Lilledal HCC 10
4 Lag Ramsfjell 8
5 Lag Sørum OCK 6
6 Lag Broen SCC 3
7 Lag Løvold LCK 2
8 Lag Rolvsjord OCK 1
8 Lag Birkeland SCK 1
8 Lag Githmark 1
8 Lag Lader Bruhn BCC 1
11 Lag Dorholt SCC 0,5
12 Lag Okkelmo BCC 0
13 Lag Trulsen SCK 0

Resultatliste fra Norges Cup 2. runde:

  Lag Poeng NC 2
1 Lag Bjørgum OCK 14
2 Lag Fas OCK 12
3 Lag Skaslien OCK 10
4 Lag Løvold LCK 8
5 Lag Johansen LCK 6
6 Lag Lilledal HCC 4
7 Lag Suther HCC 3
8 Lag Leistad LCK 2
9 Lag Rolvsjord OCK 1
9 Lag Loe OCK 1

Resultatliste fra Norges Cup 3. runde:

  Lag Poeng NC 3
1 Lag Ulsrud SCC 14
2 Lag Suther HCC 12
3 Lag Løvold LCK 10
4 Lag Ramsfjell 8
5 Lag Lilledal HCC 6
6 Lag Rolvsjord OCK 4
7 Lag Fas OCK 3
8 Lag Okkelmo BCC 2
9 Lag Broen SCC 1
9 Lag Sørum OCK 1
9 Lag Johansen LCK 1
9 Lag Rørvik 1
13 Lag Loe OCK 0,5

 

Resultatliste fra Norges Cup 4. runde:

1. Lag Trulsen SCK 14 poeng
2. Lag Due/Sørum HCC 12 poeng
3. Lag Suther HCC 10 poeng
4. Lag Fas OCK 8 poeng
5. Lag Berger BCC 6 poeng
6. Lag Rolvsjord OCK 4 poeng
7. Lag Johansen LCK 3 poeng
8. Lag Lilledal HCC 2 poeng
9. Lag Trulsen, Pia SCK 1 poeng
9. Øvre Holen 1 poeng
9. Lag Velom NIL 1 poeng
9. Rullestollansl. 1 poeng
13. Lag Nærbø NIL 0,5 poeng
14. Lag Kings NIL 0 poeng
15. Lag Hot Wheelers NIL 0 poeng
16. Lag Superguttene BCC 0 poeng

 

 

Nyheter

Curling i media

Turneringskalender