VM Junior

Til tross for seire for både guttene og jentene i den siste kampen må begge lagene ta den tunge veien via VM kvalifisering for å kunne spille VM i OL arenaen neste år.

Det ble 3 seire og 6 tap på jentene som ble nr. 8 og gutta hadde en seier og 9 tap og ble nr. 10.

Korea mot Japan og Russland mot Canada spiller Semifinale på jentesiden og Sveits mot Skotland og Canada mot Tyskland er i semifinalen på guttesiden.

 

Jentene fra Lillehammer CK Maia Ramsfjell, Martine Vollan Rønning, Astri Forbregd og Eirin Mesloe er klar for sitt fjerde mesterskap mens Trondheim CK Lag Øy med 
Eirik Øy, Brage Fagervoll, Johan Herfjord, Martin Bruset og Ingebrigt Bjørnstad spiller sitt første mesterskap.  

Kamper vil bli streamet her: https://www.youtube.com/user/WorldCurlingTV
L
ive oppdatering her: https://curlit.com/wjcc/

Norske kamper:  6 timers tidsforskjell. Kamper lokal tid kl. 09.00 starter kl 03.00 Norsk tid

Guttlaget

Session 1     Feb 15 2020 09:00     Germany     GER TOTZEK S      5  -  7  
Session 2     Feb 15 2020 19:30     United States     USA VIOLETTE L      3  -  8  
Session 3     Feb 16 2020 14:00     New Zealand     NZL NEILSON M      4  -  9  
Session 4     Feb 17 2020 09:00     Sweden     SWE MAGNUSSON D      7  -  8  
Session 5     Feb 17 2020 19:00     Canada     CAN GAUTHIER J     3  -  9  
Session 6     Feb 18 2020 14:00     Scotland     SCO CRAIK J            
Session 7     Feb 19 2020 09:00     Russia     RUS DUDOV A            
Session 8     Feb 19 2020 19:00     Switzerland     SUI WAGENSEIL Y            
Session 9     Feb 20 2020 14:00     Italy     ITA COLLI G    

Jentelaget

Session 1     Feb 15 2020 14:00     Denmark     DEN HALSE M      -  8  
Session 2     Feb 16 2020 09:00     Japan     JPN YAMAMOTO S      -  7  
Session 3     Feb 16 2020 19:00     Canada     CAN ZACHARIAS M      -  6  
Session 4     Feb 17 2020 14:00     Switzerland     SUI WITSCHONKE S      -  7  
Session 5     Feb 18 2020 09:00     Latvia     LAT BARONE E      -  7  
Session 6     Feb 18 2020 19:00     Korea     KOR KIM M            
Session 7     Feb 19 2020 14:00     Hungary     HUN JOO L            
Session 8     Feb 20 2020 09:00     Russia     RUS RUMIANTSEVA V            
Session 9     Feb 20 2020 19:00     Sweden     SWE MOBERG E    

Nyheter

  • Alle
  • Ungdom

Curling i media

Turneringskalender

sponsorer

 

 

Kontaktinformasjon NCF

Ring oss
21 02 98 00
Kontor
Sognsveien 73, 0840 Oslo
Send epost
curling@nif.idrett.no