
Sylvi og Sondre til sluttspill i Praha.
Sylvi Hausstätter og Sondre Svorkmo-Lundberg fra Lillehammer Curlingklubb var i helgen i Praha, Tsjekkia for å spille Mixed Doubles Prague Open. Det relativt unge laget gjorde en ,eget god figur og sikret gode resultater.
Godt spill sikret sluttspill.
Innledende gikk Lillehammer-laget videre fra gruppespillet med tre seire av fire mulige. Eneste laget de tapte for var det lokale laget Klimova/Klima fra Tsjekkia.
Det ble imidlertid en tøff avslutning på helgen i møte med kinesiske Wang/Zhang i kvartfinalen. Hausstätter og Svorkmo-Lundberg hadde kontroll i kampen, og lå ett lite steg foran på poengtavlen, men det er vanskeligere å forsvare en trepoengsledelse i mixed doubles enn i vanlig curling. Det kinesiske laget klart til slutt å sikre fire poeng i siste omgang og stikke av med seieren. Allikevel en god turnering av de norske juniorene.
Se alle resultatene fra turneringen på worldcurlingtour.org
Stream fra kvartfinalen kan du se på youtube.com