Lag Roffe vant Norges største turnering
I helgen gikk årets Stabekk Open av stabelen. Turneringen samlet til sammen 28 lag hvorav ett utenlandsk lag fra Tsjekkiske Brno. Turneringen står fortsatt som den største i landet med antall deltakende lag.
Sosial ramme og mye curling
Stabekk Open har etablert seg som ett av de store samlingspunktene for den voksne delen av medlemmene i norsk curling. Selv om yngste deltaker i år var i yngre junior alder. Det er en turnering hvor idrettsglede står i fokus, og for de aller fleste legges prestisje til side, som passer curling sporten bra. Stabekk CK er en klubb hvor frivilligheten og dugnadsånden står sterkt og har god erfaring med å arrangere i stor skala.
Turneringen spilles etter Schenkel system hvor lagene rangeres etter antall seire og møter lag med like mange seire. Det er mange meninger om systemet, men det er forutsigbart med tanke på spilletider og gir alle deltakere mye curling.

Sørlendingene seiret.
Etter fem seire på fem kamper var det team Roffe fra Christianssands Curling Club som til slutt stakk av med seieren i turneringen etter å ha møtte hjemmefavorittene fra Stabekk fra laget På Tynn Is. Kristiansandslaget stjal de siste tre omgangene for å sikre seieren.

Tredjeplassen gikk til lag Juniorer og Gæmliser med Marianne Rørvik og Camilla Holth og hver sin datter hhv. Thale og Agathe på laget. Dermed ble det tredjeplass til turneringens yngste deltaker Agathe.

Kake for jubilanten.
Ekstra stas var det for arrangørklubben som i år feirer 70 års jubileum. Det ble servert kake under helgen for å markere jubileumsåret.
Vi gratulerer lagene med resultater og ikke minst Stabekk CK med både gjennomføring og ikke minst 70 års jubileum.
Se alle resultater på curlingresultater.no